Jirka Řehák vyrazil na Chomutovsko

Admin Příběhy z kraje

Jirka Řehák vyrazil na Chomutovsko

(6. května 2023, Poláky) Dělat (krajskou) politiku jen od kancelářského stolu nejde, ví velmi dobře náměstek hejtmana Jirka Řehák.

Jaho páteční program tak i na pozvání senátora Přemysla Rabase patřil Chomutovsku.

Na programu bylo
🏒 jednání s videotvůrcem Laco Bittnerem o jeho filmovém projektu NENÍ SEVER JAKO SEVER,

💈 setkání s Lucií Červenkou, jejíž tiskárna Luca tisk funguje i jako centrum pro setkávání místních tvůrců - Lucie představila svůj projekt, který by měl obyvatele motivovat, aby více nakupovali u místních obchodníků,

🎪 krátké pozdravení organizátorů CIRKUS BASE Chomutov,

🚂 schůzka v salonním kupé, a to s ředitelem Národního technického muzea Karlem Ksandrem - téma: výraznější zapojení výjimečného chomutovského železničního depozitáře do rozvoje cestovního ruchu - bylo to krátké jednání s konkrétními výstupy,


🏰 návštěva Zámek Pětipsy a Zámek Poláky - v prvním případě spolek, ve druhém soukromý majitel zachraňují mnohými už odepsané historické stavby poblíž Nechranické přehrady. Na oba projekty příspívá i Ústecký kraj, který letos opět rozděloval na památky historicky rekordní sumu. Oba zámecké areály ale vyžadují ještě hodně peněz i dobrovolnické práce. Podívejte se na jejich stránky.

Pěkný víkend přejeme a připomínáme, že ve sváteční pondělí je přichystán skvělý program na Kozí dráze 👉🏻 https://bit.ly/3pcedPI.

sdílejte tento článek