Karolína Žákovská s tvůrčím týmem získala knihovnické ocenění

AdminPříběhy z kraje

Karolína Žákovská s tvůrčím týmem získala knihovnické ocenění

(12. září 2023, Ústí nad Labem) GRATULACE! 200 nominací z 90 knihoven a jedno z 11 ocenění míří do Ústí nad Labem.

Polštář Bibliotheca Inspirans si z Olomouce odváží tým pod hlavičkou Knihovna Ústeckého kraje. A to za knihu, u jejíhož zrodu byla Karolina Žákovská.
Falco a já, knižní průvodce po našem kraji určený nejen ukrajinským dětem, se ukázal jako smysluplný a užitečný nápad. 👏
Karolína na to ale nebyla sama. Moc děkuje členům a členkám krajského výboru pro národnostní menšiny. Výbor, kterému Karolina předsedá, vydání knihy schválil. A vedení kraje se k podpoře přidalo, a to i poskytnutím financí. 👍
Technické a odborné zázemí vzniku knihy poskytla Knihovna Ústeckého kraje. Její pracovníci spolu s Karolínou sestavili autorský a tvůrčí tým, do kterého přizvali taky zástupce Ústeckého kraje, Muzeum města Ústí nad Labem, Poradna pro integraci Ústí nad Labem nebo Městská knihovna Louny.
Přidal se taky nespočet dalších osob z různých organizací včetně krajských úředníků, kteří promptně dodávali například potřebné fotografie z našeho regionu.
Jednotlivé příběhy psal Martin Krsek a o grafiku se postaral Václav Školoud.
Ve tvůrčí symbióze a zběsilém temou se podařilo knihu vytvořit a vyrobit za dva měsíce. Díky patří také Inně Shevchuk a Rostyslavu Steculovi za překlad nebo Romanu Zachovi za skvělé audio verze příběhů.
Kompletní Karolínino poděkování a hlavně průvodce samotného najdete na webu 👉 https://efalco.cz/o-pruvodci/.

sdílejte tento článek