Spojenci pro kraj omezí klasickou kontaktní kampaň, s voliči se budou setkávat jinak

Admin Příběhy z kraje

TZ: Spojenci pro kraj přecházejí na "zdravotní procházky" a omezí klasickou kontaktní kampaň

 Koalice Spojenci pro kraj (JsmePRO!, SNK-ED, TOP 09, Zelení, LES) kandidující v Ústeckém kraji omezí klasickou kontaktní předvolební kampaň a namísto toho zařadí do harmonogramu zodpovědnější koncept tzv. zdravotních procházek.

"S voliči se samozřejmě budeme setkávat nadále, ale snížíme počet akcí s klasickým rozdáváním letáků. Chceme se chovat zodpovědněji než vláda, které se situace s Covidem-19 vymkla z rukou. Přicházíme proto s ohleduplnějším konceptem, který jsme si nazvali zdravotní procházky," řekl lídr koalice Jiří Řehák.

Komentovaná procházka v rámci spojenecké cesty Krušnohořím, MoldavaZdravotní procházky podle Řeháka znamenají, že Spojenci pozvou veřejnost na konkrétní venkovní místa, aby jim představili své programové priority a kandidáty. "Chystáme tak například setkání na hraně dolu, na farmě, procházku na sídlištích nebo kolem jezera Milada. Voliči se přímo od nás dozví, jak chceme kraj spravovat, ale provedeme to tak, abychom zodpovědně dodrželi preventivní opatření proti šíření nákazy COVID-19," vysvětlil Řehák.

Spojenci mění i organizaci dalších akcí, například diskusi naplánovanou na 19. září v galerii v podstávkovém domě v Jiřetíně pod Jedlovou. "Omezíme počet účastníků a zajistíme online přenos," popsal změnu plánu Řehák.

Podle něj Spojenci nechtějí vést odborné diskuse o míře nebezpečnosti nového koronaviru ani o smysluplnosti některých plošných opatření. "Kontaktní kampaně se tak úplně nevzdáváme, ale předběžná opatrnost je s ohledem na rostoucí čísla na místě a neradi bychom, aby naše kampaň pomohla k šíření onemocnění a komplikovala hygienikům trasování," doplnil spojeneckého lídra  Marian Bystroń, lékař a kandidát Spojenců.

Sdílejte tento článek