KRUŠNOHOŘÍÍÍM

Image

Karolína Žákovská se svou dcerou Anikou a psem Dartem vyráží na dovolenou (nejen) do Krušných hor.

"Vědomí, že na cestě Krušnohořím budu mít podporu Spojenců, usnadnilo mé rozhodnutí si tenhle cestovatelský plán konečně splnit," říká Karolína a dodává, že přechod je taky součást předvolební kampaně.

"Ochrana našich hor je pro Spojence samozřejmost, ale abychom nerozhodovali od stolu a neslibovali nesmysly, vydáme se do terénu," vysvětluje právnička a vysokoškolská pedagožka.

Podívejte se níže, kdo ze Spojenců Karolínu na cestách doprovodí. A přes formulář na konci stránky pošlete tipy, kam se má Karolína vydat a hlavně: připojte se k cestě Krušnohořííím.


PŘIPOJIT SE K CESTĚ KRUŠNOHOŘÍÍÍM

PO CESTĚ SE PŘIPOJÍÍÍ

Image

JIRKA ŘEHÁK

Lídr spojenecké kandidátky nebude chybět. Ke Karolíně se občas přidá a hlavně ji přivítá ve své chalupě v Tisé u Děčínských stěn. Jirka ale moc dobře zná celé Krušné hory, které křížem krážem prošel a projel na kole. Ostatně o tom psal i v článku tady na webu.
PROČÍST ČLÁNEK

MICHAL CUC

Pořídit si policejní stanici v horách a vybudovat v ní zázemí pro rodinu a turisty. Tak tenhle plán Michalovi vyšel a v Moldavské šatlavě přivítá i Karolínu. Spojenec a ex-starosta Moldavy bude také průvodcem celodenní exkurze po okolí - moldavská dráha, podivná obnova lesa nebo inspirace u německých sousedů. Klidně se k téhle exkurzi taky připojte.
PŘIPOJIT SE K PROHLÍDCE
Image
Image

IVETA RABASOVÁ HOUFOVÁ

Iveta je opravdová horalka. V Krušných horách vyrůstala a v Blatně nad Chomutovem je už dlouho starostkou. A jde jí to. Území osmi obcí, kterým starostuje, je rozlohou větší než Chomutov. K vidění je tady toho fakt hodně a Karolína bude mít skvělou průvodkyni. Mimochodem Iveta Rabasová Houfová vidí v případném vzniku CHKO Krušnohoří, o kterém jsme už taky psali, spíše pozitiva.
PROČÍST ČLÁNEK O CHKO

MARIAN BYSTROŃ

Chomutovský zastupitel za PRO Chomutov a kardiolog je v Krušných horách jako doma. Karolínu vezme i na kouzelná místa, která jsou mimo klasické turistické stezky. A klidně se může stát, že Marian půjčí Karolíně kosu, aby mu pomohla posekat trávu pro kozy a další zvířata, která mu běhají po dvoře.
PŘIPOJIT SE K PROCHÁZCE
Image
Image

MICHAL KUČERA

Znalec a ještě k tomu srdcař. Kdyby vás zajímalo, jaký má lounský radní vztah ke Krušným horám, podívejte se na Michalův Instagram. Tam kromě politiky najdete i dost (nejen) krušnohorské přírody. Ostatně Michal Kučera je jedním ze Spojenců, kteří aktivně připravují plán na vznik chráněné krajinné oblasti Krušné hory. Tušíme, že ke Karolíně se na její cestě připojí hned několikrát.
PROHLÉDNOUT INSTAGRAM

PLÁN CESTY KRUŠNOHOŘÍÍÍM

16. 7. Ústí nad Labem, Lobendava, Mikulášovice,
17. 7. z Mikulášovic po žluté a modré přes NP České Švýcarsko až k chatám Na Tokáni,
18. 7. přes Šaunštejn na Mezní louku,
19. 7. na skok vedle do Hřenska a pak i s využitím autobusu až na Sněžník,
20. 7. do Tisé, kde ve 13.00 začne exkurze s Jirkou Řehákem (přihlaste se tady) a pak do Nakléřova,
21. 7. na Komáří vížku,
22. 7. do Krupky, od 9:15 prohlídka hornické krajiny UNESCO a Kozí dráhy (přihlaste se tady), setkání s Mílou Bačovou ze Zdravé Krupky,
23. 7. busem na Komáří vížku a pak na Moldavu,
24. 7. celý den na Moldavě a okolí, v 15:30 komentovaná prohlídka s Michalem Cucem (přihlaste se zde),
25. 7. z Moldavy přes Fláje do Meziboří,
26. 7. přechod do Horního Jiřetína, setkání se Spojencem Vláďou Buřtem, místním starostou,
27. 7. po modré až na Svahovou,
28. 7. přes lesy a louky až do Blatna a setkání se Spojenkyní a místní starostkou Ivetou Rabasovou Houfovou,
29. 7. přes Bezručovo údolí do Klášterce nad Ohří, setkání s místní Spojencem a místostarostou Davidem Kodytkem, pak pěšky přes Perštejn do Měděnce,
30. 7. přes Měděnec a Kovářskou až na nejvyšší místo v kraji,  přespání na Königsmühle (na svah Klínovce vyrazíme v 16:00 odsud),
31. 7. Pěšky do Perštejna a pak vlakem domů do Ústí nad Labem.

PŘIIIPOJTE SE

    ČERSTVÉ IIINFORMACE

    SDÍLEJTE TUTO STRÁNKU