S rodinou Lobkowiczů nejen o Řípu

AdminPříběhy z kraje

S rodinou Lobkowiczů nejen o Řípu

(4. ledna 2023, Ústí nad Labem) Zlepšení turistického zázemí na Řípu, proměna roudnického zámku a jeho zpřístupňování veřejnosti nebo možnosti, které pro kulturní organizátory nabízí hrad Střekov. Se zástupci rodiny House of Lobkowicz jsme se v úterý 3. ledna ovšem nebavili jen o zapojení jejich rodinných nemovitostí do rozvoje regionu.


Řeč přišla na inovace, zapojování místních talentů, mluvili jsme o spolupráci v rámci sítě Kreativni.uk, o tom, jak zlepšovat pověst našeho kraje a jak přimět místní firmy, aby se do proměny regionu více zapojovaly.


William Lobkowicz starší povídal, jak se za ním onehdy v Bostonu, kam jeho rodina emigrovala, zastavil bratr našeho prezidenta Ivan Havel s jednoduchou zprávou. Ta zněla vraťte se domů.


A tak dnes se svými dětmi, manželkou a skvělými spolupracovníky pracuje na tom, aby rodinný majetek sloužil široké veřejnosti.
Brzy se znovu se uvidíme. Třeba proto, abychom dohodli konkrétní spolupráci v oblasti vzdělávání. A s Williamem mladším to vypadá na společné aktivity při spojování umění, nových médií a digitalizace.


Více se dočtete ve zprávě pro média 👉 https://bit.ly/3GBdHB5

sdílejte tento článek