Má to cenu! Report ze zastupitelstva

AdminPříběhy z kraje

Má to cenu! Report ze zastupitelstva

Hláška z Vorlova filmu Kouř 🏭 platí i pro pondělní celodenní jednání zastupitelstva, které původně svolala opozice hlavně kvůli takzvané spravedlivé transformaci.

Report z jednání Ústeckého zastupitelstva

Nakonec jsme kromě miliard určených na rozvoj kraje řešili také situaci kolem očkování, návrh Lepšího severu na odvolání hejtmana, vysokorychlostní železnici a samozřejmě celkovou situaci v krajské zdravotní včetně mediálně probíraných poradenských smluv.
O dění v koalici jsme informovali už v minulých dnech. ① Svolali jsme koaliční jednání, ② zpřesnili pravidla spolupráce a ③ jedeme dál s podmínkou, že nic podobného se už nesmí opakovat.


Průšvih se smlouvami byl i díky našemu zástupci v Krajské zdravotní, panu Šedlbauerovi, rychle a razantně řešen. Samozřejmě jsme na zastupitelstvu podpořili návrh na prověření všech poradenských smluv (včetně té již zveřejněné s Leo Steiner 👉 https://bit.ly/3lrZom2).
Pondělní jednání pomohlo k tomu, že:
➡️ se vyjasnilo, kam a jak směřuje Krajská zdravotní, což veřejně ocenili i někteří opoziční zastupitelé 👍,
↪️ ukázalo se, že očkování je stále průšvih hlavně kvůli vládním zmatkům s distribucí vakcíny - Michal Kučera proto prosadil výzvu směrem k vládě 👉 https://bit.ly/3lFgjBO,
↪️ díky prezentaci Inovační centrum Ústeckého kraje - ICUK je každému jasnější, jak na tom kraj je s přípravou na čerpání rozvojových miliard z EU,
↪️ se zastupitelé dohodli na pravidelném veřejném projednávání bodů týkajících se rozvoje kraje a evropských dotací,
➡️ se potvrdila spolupráce na přípravě vysokorychlostní trati - bude ustavena komise s účastí opozice i koalice (Spojenci k VRTce řekli 👉 https://bit.ly/3lGtiTL).

🏥 A ještě ke Krajské zdravotní. Michal Kučera zopakoval, že audit a účast opozice při výběrku na nového ředitele musí být samozřejmostí. Důležité je taky odstranění dvojkolejnosti řízení KZ, tedy sloučení fukce ředitele a předsedy představenstva.


🧑‍🏭Chystaná přeměna kraje je teď úkolem číslo jedna nejen pro koalici, ale pro všechny krajské i obecní politiky. Pondělní setkání napomohlo vyjasnění mnoha věcí a snad aspoň částečně dalo základ spolupráci napříč zastupitelstvem.
Právě společný postup všech, kdo to s rozvojem kraje myslí vážně, potřebujeme teď víc než kdykoliv předtím. 🤝
Zkrátka, i přes všechny těžkosti, má to cenu❗

Sdílejte tento článek