Spojenci jdou do voleb ještě silnější

AdminPříběhy z kraje

Spojenci jsou po prázdninách ještě silnější

Koalice Spojenci pro kraj (JsmePRO!, SNK-ED, TOP 09, Zelení, LES) kandidující v Ústeckém kraji získala v posledních týdnech podporu dalších politických subjektů a hnutí.

Spojence, které vede do voleb teplický pedagog a historik Jiří Řehák, podpořila pro krajské volby úspěšná místní hnutí PRO! Ústí, PRO Chomutov, Volba PRO! Teplice, Zdravá Krupka, Litvínov do toho!, Volba pro Lípu, Akce R z Roudnice nad Labem, Žatec srdce regionu, Hnutí za harmonický rozvoj měst a obcí a dva lounské subjekty Louny spolu a PRO lepší Louny.

Spojenci pro kraj mají podporu mnoha místních uskupení

Připojila se také místní sdružení HORKA Chlumec, Naše Podbořansko, Moje Kryry a PRO Ročov, Břínkov a Úlovice.

„Přenášíme úspěšnou místní spolupráci do celého kraje. Už v městech a obcích jsme si ověřili, že dokážeme upozadit stranické zájmy a věcně spolupracovat na společných cílech. Spojuje nás silná motivace měnit své okolí k lepšímu, protože není snad jiný kraj, který by potřeboval tak razantní proměnu, jako ten náš Ústecký,“ vysvětlil princip rozsáhlého spojenectví lídr kandidátky Spojenců pro kraj Jiří Řehák (JsmePRO!).
„Ve Spojencích se zkrátka potkali rozumní lidé, kteří se už nemohou koukat na to, jak náš kraj zaostává. Za více než rok spolupráce na krajské úrovni se ukazuje, že tahle parta si lidsky i názorově dost sedne. To je štětí pro nás i pro voliče,“ dodal Řehák.

„Před čtyřmi lety propadlo ve volbách více než 16 % hlasů. Tentokrát jsme si řekli, že to už nechceme opakovat a že dáme možnost všem, kteří chtějí volit demokratické strany, aby mohli volit silné Spojence s jistotou, že jejich hlas nepropadne. Proto jsou tu Spojenci pro kraj,“ glosoval už na začátku léta u Labe smysl spojenectví Michal Kučera (TOP 09).

O spojenectví mluvil Jiří Řehák v nedávném rozhovoru, který najdete zde.

Sdílejte tento článek