TZ: Nebudeme zasahovat do správního řízení k elektrárně Počerady

Admin Příběhy z kraje


TZ: Spojenci pro kraj nebudou zasahovat do správního řízení k elektrárně Počerady

(16. 2. 2021, Ústí nad Labem) Spojenci pro kraj, kteří jsou součástí koalice v Ústeckém kraji, nebudou zasahovat do správního řízení k výjimce z emisních limitů pro elektrárnu Počerady. Rozumí ale námitkám ekologických organizací, aby o výjimce rozhodli jiní úředníci než ti z Ústeckého kraje.

"Dlouhodobě dáváme najevo, že chceme co nejrychlejší ústup od uhelné energetiky a ochrana zdraví a životního prostředí jsou pro nás klíčová témata. Zároveň taky kritizujeme zásahy politiků do úřednických rozhodnutí, a tak samozřejmě nebudeme zasahovat ani do správního řízení k případným výjimkám pro elektrárny Počerady," řekl náměstek hejtmana Jiří Řehák.

Počerady

Jeho spojenecký kolega Michal Kučera, krajský radní pro rozvoj, byl se zástupci ekologických organizací v kontaktu. "Rozumím jejich námitkám, ale věřím v nestrannost krajských úředníků. Finanční příspěvky těžebních firem na rozvoj regionu považuji za součást jejich společenské odpovědnosti. To ovšem v žádném případě nesmí ovlivnit správní řízení," vysvětlil svůj postoj Michal Kučera.

Sdílejte tento článek