TZ: Setkávání kraje s tvůrčími talenty pokračuje v Ústí, Klášterci nad Ohří, Žatci a Lounech

Admin Příběhy z kraje

TZ: Setkávání kraje s tvůrčími talenty pokračuje v Ústí, Klášterci nad Ohří, Žatci a Lounech

(8. května 2022, Ústí nad Labem) Zapojit tvůrčí talenty do rozvoje Ústeckého kraje a vytvořit podmínky pro to, aby se kreativcům od rukodělných řemesel až po filmový a herní průmysl na severozápadě Čech dobře podnikalo a žilo. I o tom bude diskuse v pokračující sérii plánovacích setkání, při kterých se náměstek ústeckého hejtmana Jiří Řehák se spolupracovníky ze sítě Kreativní.uk potkává s kulturními organizátory a zástupci tvůrčích odvětví. V květnu jsou v plánu rozhovory v Klášterci nad Ohří (11. 5., Kulturní dům), Ústí nad Labem (16. 5., Veřejný sál Hraničář), Žatci (18. 5., Cowork ICUK) a Lounech (23. 5., Kavárna Hotelu Caramell).

Termíny a místa dalších tvůrčích setkání.

„Proměna Ústeckého kraje z centra fosilního průmyslu na atraktivní a moderní lokalitu se neobejde bez kreativity a tvořivosti. Doba centrálního plánování je naštěstí už pryč, a tak považuji za přirozené, že oslovujeme místní tvůrčí talenty a zjišťujeme, co by pomohlo k tomu, aby v kraji zůstali, tvořili a podnikali. Kulturní a kreativní odvětví jsou ekonomickou příležitostí pro náš kraj a k tomu mají další pozitivní efekty – třeba zpomalování tzv. odlivu mozků nebo přirozené budování pozitivní image kraje odspodu,“ vysvětli Jiří Řehák, proč se pravidelně setkává s lidmi z místní kulturní scény a s kreativními podnikateli.

Jiří Řehák na setkání s kreativci v ústeckém Veřejném sálu Hraničář.

Aktivita navazuje na dotazníkové šetření ke kultuře, které náměstek hejtmana s gescí kultura a cestovní ruch zorganizoval už na podzim roku 2020 a na 7 místních plánovacích setkání se zástupci kulturních organizací, neziskového sektoru a kreativních podnikatelů, 5 tzv. kreativních tours a 1 tematickou konferenci. Účast na nadcházejících setkáních lze potvrdit e-mailem na jsme@kreativni.uk.


Iniciativa Kreativní.uk je tvůrčí síť zaměřená na rozvoj kulturních a kreativních odvětví a za jejím vznikem stojí Ústecký kraj, ústecké Inovační centrum, místní pobočka vládní agentury CzechInvest, Veřejný sál Hraničář a přes 20 kulturních organizací z celého kraje. Na činnosti tvůrčí sítě se významně podílí také ústecká Univerzita Jana Evangelisty Purkyně.

sdílejte tento článek