TZ: Ústecký kraj rozdělil mezi malé obce téměř 40 milionů korun

AdminPříběhy z kraje

Ústecký kraj rozdělil mezi malé obce téměř 40 milionů korun

(25. dubna 2022, Ústí nad Labem) Zastupitelé Ústeckého kraje dnes schválili rozdělení téměř 36 milionů korun z Programu obnovy venkova a potvrdili vyhlášení 4milionového programu na podporu komunitního života na venkově.

Přesně 157 podpořených projektů z obcí do 3000 tisíc obyvatel pomůže s obnovou a rozvojem venkovské zástavby, s opravami chodníků a místních komunikací nebo se zlepšením životního prostředí. V některých obcích využijí krajskou dotaci na administraci složitějších projektových žádostí.

Ústecký kraj nejsou jen uhelné lomy a průmysl. Velká část území patří malým obcím nebo zemědělcům.

Podle Michala Kučery, krajského radního pro regionální rozvoj, venkov a zemědělství do venkovských oblastí směřuje i další výrazná finanční podpora. „Mezi místní akční skupiny rozdělíme 4 miliony korun na podporu komunitního života. Ústecký kraj nejsou jen průmyslová centra a okresní města. Venkov, horské oblasti a zemědělské podhůří jsou významnou součástí našeho kraje a jsem si jistý, že jejich význam poroste s ústupem od uhelné ekonomiky. Chceme, aby byly dobrým místem pro život, podnikání a práci,“ vysvětlil krajský radní a taky poslanec za Ústecký kraj.

Podívejte se na seznam podpořených projektů.

sdílejte tento článek