V sobotu se Spojenci na Kozí dráhu, v neděli k prameni Bíliny

Admin Příběhy z kraje

V sobotu se Spojenci na Kozí dráhu, v neděli k prameni Bíliny

Spojenci pro kraj pro vás mají na druhý zářijový víkend přichystána dvě krušnohorská setkání. V sobotu v jednu po poledni skoro železničářský sraz v Krupce u Kozí dráhy a v neděli zve lídr Jiří Řehák, starostka Blatna Iveta Rabasová Houfová a senátor Přemysl Rabas na výlet k prameni Bíliny a piknik u Černého rybníka.

Kozí dráhou se Spojenci intenzivně zabývali už v létě. Jedno je jisté - na Kozí dráhu se musí vrátit život.

Na sobotním setkání si poslechnete zajímavou (a ne zbytečně dlouhou) přednášku o historii Kozí dráhy. A při následné krátké procházce, kterou v klidu zvládnou i malé děti, se dozvíte podrobnosti o aktuálním technickém stavu dlouho opuštěné lokálky.

No a nakonec vás pozveme na krátký piknik, během kterého můžeme probrat spoustu věcí nejen o vlacích.

A kdo ze Spojenců v Bohosudově určitě bude?

- Náš lídr Jirka Řehák, který je z rodiny šotoušů. Jeho sestra byla výpravčí v nejvýše položené stanici Koziny (Malé Chvojno) až do mrzkého zániku trať.
- Adam Souček je teplický zastupitel a taky místopředseda Spolku lokálních drah. Snaha o navrácení provozu na Kozí dráhu mu zabírá hodně volného času. Bude mít pro vás informace o zákulisí politických vyjednávání, která se o trati v poslední době vedou.
- Michal Cuc, strojvedoucí, předseda Spolku lokálních drah a taky zastupitel Moldavy. Asi je vám jasné, že Michala nezajímá jenom Kozí dráha, ale taky osud moldavského nádraží a všech místních lokálek.

Setkáme se tedy v sobotu 12. září  ve 13.00 v Krupce pod stanicí lanové dráhy na vlakové zastávce Bohosudov.

Se Spojenci k prameni Bíliny na Kozí dráhu

V neděli k prameni Bíliny

Spojenecký lídr Jirka Řehák má zvláštní koníček. Navštívil už 75 pramenů řek a říček.
Mezi nimi i pramen řeky Bíliny, na který v neděli zavede i vás, když se přidáte ke spojeneckému výletu #krusnohoriiim.

Jirku doprovodí také domácí starostka a Spojenkyně Iveta Rabasová Houfová. Piknikový koš, který otevřeme na konec cesty u Černého rybníka, ponese senátor Přemysl Rabas.
Potkáme se ve 13.00 právě u Černého rybníka u Zákoutí. U toho staví i autobus, který vyjíždí po 12.00 z Chomutova (zastávka Blatno, Nový dům rozc.).

Po zhruba hodinové procházce i s výkladem bude čas na odpolední piknik u Černého rybníka, na který vás srdečně zveme. Můžeme se bavit třeba o tom, zda si Krušné hory zaslouží, aby byly chráněnou krajinnou oblastí.

Sdílejte tento článek