Volební manuál, z karantény už ve středu

Admin Příběhy z kraje

Volební manuál - jak volit nejen z karantény

Štěstí přeje informovaným, a proto nezaškodí připomenout si základy pravidel platných pro nadcházející krajské a senátní volby. Ty se odehrají ve dnech 2. a 3. října, a to první den od 14 do 22 hodin a druhý den od 8 do 14 hodin. Hlasovat se ale bude i ve středu.

Krajské volby

U krajských voleb se můžete rozhodnout vložit do úřední obálky lístek s politickou stranou, anebo udělit maximálně čtyři preferenční hlasy zakroužkováním svým vybraným kandidátům. Je důležité jméno kandidáta nijak graficky jinak neoznačovat, hlasovací lístek vkládat nepoškozený a bez jakýchkoliv komentářů nebo případných vzkazů – váš hlas by se tím stal neplatným.

Jak ale postupovat, pokud jste aktuálně v karanténě nebo v izolaci z důvodu Covidu 19? Do 1. října je možné se nahlásit na příslušném krajském úřadě a sdělit přání volby do zvláštní přenosné volební schránky, anebo můžete využít způsob volby z auta na stanovišti „drive-in“. V Ústeckém kraji je těchto stanovišť sedm, a to v Děčíně, v Chomutově, v Litoměřicích,  v Lounech, v Mostě, v Teplicích a v Ústí nad Labem. Vždy platí, že můžete volit na stanovišti příslušném místu vašeho trvalého bydliště.

Sdílejte tento článek