Nejtransparentnější kampaň v ČR mají Spojenci

AdminPříběhy z kraje

Nejtransparentnější kampaň v ČR mají Spojenci

Česká pobočka Transparency International ve čtvrtek 1. října oznámila, že nejtransparentnější předvolební kampaň vedli v rámci celé České republiky Spojenci pro kraj.

"Na základě Vámi doplněných informací jsme se rozhodli vylepšit hodnocení Spojenců pro kraj v rámci našeho projektu Transparentní volby.
Děkujeme za Vaši snahu o zlepšení transparentnosti kampaně," stálo v e-mailové zprávě od pracovnice protikorupční organizace.

"Chceme ukázat, že i v kraji, který má pověst laboratoře korupce, se dá dělat otevřená a férová politika. Spojenci budou dobrými správci kraje a ohlídají, aby se miliardy korun, které míří na obnovu našeho kraje, neztratily v kapsách pár vyvolených politických šíbrů a nebyly utopeny v nepotřebných projektech," uvedl Jiří Řehák, lídr koalice Spojenci pro kraj.

Ten o prostředích z tzv. fondu spravedlivé transformace a riziku korupce jako v ROPu Severozápad mluvil i v nedávné televizní debatě v České televizi.

Pusťte si video, v kterém Spojenci vysvětlují, jak zařídit, aby se v našem kraji neopakoval druhý ROP Severozápad, kdy byly rozkradeny miliardy korun určené na rozvoj kraje.

Sdílejte tento článek