Spojenecký předvolební program tu necháváme v původní podobě. Není to pro nás seznam slibů - s koaličními partnery právě pracujeme na společném programovém prohlášení a dost bodů z našeho programu se v něm jistě objeví.

PROGRAM PRO LEPŠÍÍÍ KRAJ

Vítám vás a těší mě,

že díky mnohým z vás Spojenci přesně vědí, co, kde a jak je třeba v našem kraji zlepšit.
Od března do srpna jsme totiž přes webovou anketu Váš příběh a při mnoha osobních setkáních  dostali tisíce podnětů.
Díky!

Přečtěte si, jak chceme i s vaší pomocí zařídit lepší příběh pro kraj, v jehož drsných zákoutích se zatím točí jedna temná detektivka za druhou. A připojte se k nám.

Děkuji a přeji vám samé lepší příběhy.

Jirka Řehák, lídr Spojenců pro kraj

Image

CHCEME LEPŠÍÍÍ PŘÍBĚH

PRO VZDĚLÁVÁNÍ

Pro Spojence priorita číslo 1. Investice do vzdělání je ta nejlepší strategie pro dobrou budoucnost našeho kraje. Proto jsme do tvorby programu vzdělávání zapojili kromě ředitelů škol a pedagogů z naší kandidátky taky expertku Petru Mazancovou, předsedkyni Učitelské platformy.

PROČÍÍÍST VÍCE

PRO ZDRAVOTNICTVÍ

Jeden z největších průšvihů našeho kraje je právě zdravotnictví. Pročtěte si, co jako Spojenci chystáme. O zvládnutí současné situace ohledně Covid-19 píšeme níže v samostatné části programu.

PROČÍÍÍST VÍCE

PRO SÍDLIŠTĚ

Tohle je doslova obří téma. V panelácích tu žije 42 % lidí, což je nejvíc v republice. A ne vždy jsou sídliště tím nejlepším místem pro život. Chceme zabránit zhoršování situace a pomoci obcím, družstvům a esvéjéčkům s pozitivní proměnou sídlišť. Spojili jsme se s architektkou a urbanistkou Janou Kubánkovou a s antropoložkou Terezou Dvořákovou, tak si pročtěte, jaký máme plán.

PROČÍÍÍST VÍCE

PRO DOPRAVU

Dokončené dálnice, vysokorychlostní trať respektující zájmy všech obcí a taky funkční lokálky. A samozřejmě skvělé cyklostezky a kvalitní veřejná doprava. Tak si to přečtěte.

PROČÍÍÍST VÍCE

PRO SILNOU EKONOMIKU BEZ UHLÍ


Konec uhlí není pro náš kraj žádná tragédie. Naopak, je to dobrá zpráva a velká příležitost i pro všechny zaměstnance v těžkém průmyslu. Přečtěte si, jak chceme společně s vámi převést kraj od uhlí k novým ekonomikám.

PROČÍÍÍST VÍCE

PRO PŘÍRODU A KRAJINU

Přečtěte si, proč chceme otevřít diskusi o zřízení chráněné krajinné oblasti Krušné hory a proč sedláci mohou být tahouny rozvoje venkova. Příroda našeho kraje je podklad, který si nesmíme zničit.

PROČÍÍÍST VÍCE

PRO POMÁHÁNÍ DRUHÝM


Mnoho obyvatel našeho kraje potřebuje ve svém životě odbornou pomoc. Proto existuje systém sociálních služeb. Čím lépe bude fungovat, tím lépe se budou všichni obyvatelé kraje mít. I ti, kteří žádný problém ve svém životě nemusí řešit.

PROČÍÍÍST VÍCE

PRO UMĚNÍ A TVŮRČÍ TALENTY

Změna image kraje, zastavení odlivu mladých lidí, zpestření turistické nabídky a neotřelé přeměny veřejných prostranství a konverze průmyslových budov na kulturní a společenská centra. A k tomu velký ekonomický přínos. Už víte, proč jsou umění, kultura a podpora talentů důležité pro rozvoj tak rychle měnícího se kraje, jako je ten náš? Tak čtěte dál.

PROČÍÍÍST VÍCE

PRO TRANSPARENTNOST


Krajský rozpočet a evropské finance na rozvoj kraje jsou velkým lákadlem pro nepoctivé politiky a jejich kumpány. Priority transparentního hospodaření a zapojení veřejnosti do kontroly i správy veřejných financí připravil Spojenec Leo Steiner. To je ten, který odkryl nepravosti v programu ROP Severozápad a pomohl dostat před soud nejednoho politického podnikatele. Pomohla mu ekonomka Eva Outlá, která upozornila na netransparentní hospodaření v jednom z bezpečnostních sborů, kde byla zaměstnána. Tak čtěte, jak chceme transparentně spravovat krajské finance a řídit úřad.

PROČÍÍÍST VÍCE

PRO ZVLÁDNUTÍ COVIDU-19

S prevencí šíření nákazy Covid-19 to myslíme vážně, a proto jsme se rozhodli omezit klasickou kontaktní kampaň (více v článku). Jako potenciální správci kraje chystáme následující kroky ke zvládnutí aktuální situace.

PROČÍÍÍST VÍCE

PŘIIIPOJTE SVŮJ PODNĚT K PROGRAMU

      SDÍLEJTE TUTO STRÁNKU