LEPŠÍ PŘÍBĚH
PROÍÍDLIŠTĚ


Image

Spojenci pro kraj jsou na cestě panelovými sídlišti našeho kraje.
Proč?

I z vlastní zkušenosti moc dobře víme, že na některých sídlištích se starousedlíkům přestává dobře žít. Nejspíš ty příběhy znáte.
Ale i tam, kde se žije dobře, se dá hodně zlepšit.

Mohli bychom do světa vypustit pár siláckých hesel slibujících rázná řešení a čekat, že nám vy, voliči, skočíte na lep.

To ale není náš styl.
Sestavili jsme proto tým, jehož úkolem je věcně a systematicky tvořit lepší příběh našich sídlišť.

Bez vás to ovšem nepůjde. Napište nám, jak je na tom váš panelák a klidně připojte termín, kdy se u vás můžeme na cestě #siiidlisti zastavit.


PŘIPOJIT SE K CESTĚ SÍÍÍDLIŠTI

NA CESTĚ SÍÍÍDLIŠTI JSOU:

Image

PETR GLOBOČNÍK

Vedoucí výpravy. Vyrůstal na litvínovském sídlišti Janov známém hodně divokými historkami. To ale Petra nezastavilo před tím, aby se opět stal hrdým Janovákem. Koupil tu ruinu vily Libuše a mezi vybydlenými paneláky buduje domov pro svou rodinu a místo pro sousedská setkávání. Naivní snílek? Tak to pozor - Petrovy janovské zkušenosti zaručují, že na cestě #siiidlisti se jen tak něčeho nezalekne.
PROPOJIT SE S PETREM

EVA OUTLÁ

Dlouholeté zkušenosti z vedení účetnictví SVJ, jehož je členkou a koncepční přístup k rozvoji ústeckého Střekova, kde byla starostkou. K tomu důslednost a zásadovost, kterou prokázala, když upozornila na nezákonné hospodaření s majetkem státu v jednom z bezpečnostních sborů. Zkrátka, takovou posilu hledá každý tým, jehož úkolem je skutečně věci měnit.
PROČÍST ZPRÁVY O EVĚ
Image
Image

PAVEL JANDA

Starosta Loun, kde se mezi panely přeci jen odehrávají o něco lepší příběhy než na sídlištích více na severu. Mnozí, kdo sledují Pavlovu práci na lounské radnici, říkají, že přesně takhle se má lokální politika dělat. A my k nim patříme. Otevřeně informuje o svých krocích a k tomu se o město skutečně stará. No a je jasné, že v týmu nesmí chybět právník.
PROJÍT NOVINKY Z LOUN

JANA KUBÁNKOVÁ

Janu na naší kandidátce nenajdete. Zato se ale od ní dovíte, jak skutečně měnit sídliště k lepšímu. V Lounech usazená architektka je součástí mezinárodního projektu Sídliště, jak dál, který v Česku zaštiťuje třeba ČVUT. Vřele doporučujeme pročíst si rozhovor, v kterém Jana mimo jiné vysvětluje, proč jsou paneláky jako smrky.
PROČÍST ROZHOVOR
Image
Image

TEREZA DVOŘÁKOVÁ

Rodilá Pražanka se před osmi lety přestěhovala do Chomutova. Za tu dobu má za sebou několik výzkumů sídlišť, stovky rozhovorů s obyvateli paneláků, místními politiky a ministerskými úředníky. Doporučeními z jejích sociologických analýz se některá města začala řídit. K čemu analýzy? Jak píšeme výše - místo siláckých hesel preferujeme věcná řešení. A k těm dobrá znalost situace a přesná data patří.
PROČÍST ROZHOVOR

JIŘÍ ŘEHÁK

V tom skvěle poskládaném týmu je náš lídr tím, kdo nakonec určí směr, kterým se vydáme. Bude dbát o to, abychom nezapomněli o našich krocích informovat občany. A pohlídá, abychom si průběžně u veřejnosti ověřovali, že naše opatření k lepším sídlištím dávají smysl. Tak se politika ve vyspělých zemích dělá už pár desítek let.
PROjít sídliště se spojenci
Image

PLÁN CESTY SÍÍÍDLIŠTI

Další termíny průběžně doplníme - stačí, když nám níže ve formuláři napíšete, kdy se máme zastavit u vás na sídlišti. 

4. 8. Hamr a Janov, 
5. 8. Louny, setkání se Spojencem a místním starostou Pavlem Jandou a radním Michalem Kučerou,
10. 8. Ústí nad Labem, setkání se Spojenkyní Evou Outlou,
11. 8. Klášterec nad Ohří - 15:00, před kulturním domem setkání s místostarostou a Spojencem Davidem Kodytkem) a pak do Kadaně,
16. 8. Chomutov - v 15:00 setkání u KASu (zastávka Písečná zdr. středisko), komentovaná prohlídka sídlišť s architekty (Jana Kubánková, manželé Wisczorovi),
17. 8.  Osek - v 10:00 setkání s místní spojenkyní Lenkou Hanouskovou,
18. 8. Ústí nad Labem - v 15:00 setkání před Domem umění, prohlídka výstavy o sídlištích a pak komentovaná exkurze vedená architekty a Spojencem a historikem Martinem Krskem,
21. 8. Roudnice nad Labem - v 15:00 setkání v Neklanově ulici 1806, exkurze vedená místními Spojenci architektem Janem Drahozalem a ředitelem školy Richardem Červeným,
24. 8. Litoměřice - v 10:00 setkání na nádraží, exkurze vedená místním Spojencem Petrem Panašem,
25. 8. Teplice a Bilina - 15.30  start pod vodojemem nad sídlištěm Nová Ves a pak exkurze vedená lídrem Spojenců Jiří Řehákem, v 18:00 sraz v Bílině na Žižkově náměstí a pak exkurze na sídliště SHD,
26. 8. Varnsdorf - sraz v 17:00 před kebabem Trafačka a pak exkurze po síldištích,
31. 8. Štětí
8. 9. Děčín - v 15:00 sraz na křižovatce ulic Studniční a Vítězství v Boleticích, z Boletic se projdeme až na sídliště ve Starém městě před dům v Zelené ulici.

PŘIIIPOJTE SE

    ČERSTVÉ IIINFORMACE

    SDÍLEJTE TUTO STRÁNKU