Spojenci pro kraj, TK, 18. 6. 2020

TZ: Spojenci přicházejí s lepším příběhem pro Ústecký kraj

Admin Příběhy z kraje

TZ: Spojenci přicházejí s lepším příběhem pro náš kraj

(18. června 2020, Ústí nad Labem) Koalice Spojenci pro kraj (JsmePRO!, TOP 09, Strana zelených, SNK-ED a LES) dnes u Labe na ústeckém Střekově představila osobnosti, se kterými vstupuje do krajských voleb.

Spojenci pro kraj

Na čele kandidátky jsou teplický učitel se zkušenostmi z obecního i krajského zastupitelstva Jiří Řehák, vysokoškolská pedagožka, právnička a zastupitelka za PRO Ústí Karolína Žákovská, lounský radní a ex-poslanec Michal Kučera a starosta Budyně nad Ohří Petr Medáček.

„Filmaři u nás točí jednu temnou detektivku za druhou. Pověst špinavé periferie je ale dost ohrané klišé. Rozhodli jsme se proto přijít s vlastním, o dost lepším, příběhem pro náš kraj,“ řekl u Labe lídr Spojenců Jiří Řehák.  „A moc mě těší, že se při tom spojilo tolik zajímavých osobností,“ dodal Řehák ke kandidátce, na které je například 10 starostů a starostek obcí, pedagogové, lékaři nebo zemědělci včetně kyškovického sedláka a předsedy Asociace soukromého zemědělství Jaroslav Šebka.

Řehákova slova o patriotech potvrzuje i řada ze zatím pěti stovek podnětů, které Spojenci od veřejnosti získali přes webovou anketu Váš příběh.
„Lidé nám píšou o problémech ve zdravotnictví nebo o zhoršující se situaci na sídlištích.  Ale zároveň je z většiny příspěvků jasné, že na Krušné hory, Středohoří nebo Česko-saské Švýcarsko jsme tady všichni náležité hrdí,“ upřesnila Karolína Žákovská (SZ), dvojka na kandidátce Spojenců.

Žákovská je specialistkou na právo životního prostředí a v týmu Spojenců se zaměřuje mimo jiné na evropskou podporu transformace uhelných regionů, která by měla do obnovy Ústeckého kraje přinést nejméně stovky milionů korun. „Konec uhlí nemá způsobit, že tu lidé zchudnou. Je to naopak příležitost k bohatšímu regionu, kterou si ale nesmíme nechat pokazit šlendriánem a korupcí při investicích. Tým Spojenců je dost profesionální na to, aby zajistil, že z finanční podpory budou mít reálný užitek místní obyvatelé, podnikatelé a zaměstnanci,“ řekla k budoucnosti kraje Karolína Žákovská.

Její slova doplnil Michal Kučera, který už jako poslanec usiloval o to, aby náš kraj netratil na těžbě uhlí a získal větší výnosy z jeho těžby. „Doba uhelná skončila a právě teď se tvoří budoucnost kraje na desetiletí dopředu. Náš kraj je ovšem taky zemědělská krajina, překrásný a opomíjený Šluknovský výběžek, hory, které si nesmíme nechat zničit divokou výstavbou nebo pás panelových sídlišť, v kterém žije přes 40 % obyvatel. Fakt si cením toho, že naléhavost těchto témat nás všechny spojila. Po více než roční spolupráci jsem si naprosto jistý, že ve Spojencích se sešli profíci a patrioti motivovaní tím vším společně pohnout.“

Spojenci finišují předvolební program. „Až do začátku července sbíráme v anketě Váš příběh podněty od veřejnosti. A spolupracujeme s experty, takže s plánem na regeneraci sídlišť nám pomáhá architektka z projektu Sídliště, jak dál a se školstvím třeba předsedkyně Učitelské platformy Petra Mazancová,“ vysvětlil Jiří Řehák, sám pedagog letos oceněný prestižní Cenou Vladimíra Jochmanna.  Podle něj je ale jasné, že právě rozvoj vzdělanosti, ochrana krajiny, dostupnost a kvalita zdravotní péče a podpora zaměstnanců a místních podnikavých lidí a tvůrčích talentů patří mezi jasné priority Spojenců.

Spojencům pro kraj postupně vyjadřují podporu místní hnutí, naposledy například PRO Chomutov nebo Zdravá Krupka.


ZA SPOJENCE NAPŘÍKLAD KANDIDUJÍ:

Image

SDÍLEJTE TUTO ZPRÁVU

Více fotografií najdete na našem Facebooku.